Home » Francouzská okna

Francouzská okna - balkonové dveře

Velké prosklené plochy volíme zejména kvůli vizuálnímu kontaktu s přírodou. A aby náš kontakt nebyl jen vizuální, potřebujeme dveře. Můžeme si vybrat klasické otevíravé balkonové dveře, často označované jako francouzská okna, nebo některou z variant posuvných dveří.

Balkonové dveře (francouzská okna)

Otvíravé balkonové dveře neboli francouzská okna jsou elegantním spojením oken a dveří v jeden harmonický celek. Dřevěné balkonové dveře patří mezi bezpečná a úsporná řešení, jak propojit terasu či zahradu s obytným prostorem.

Pořiďte si francouzská okna a dopřejte si jedinečný výhled a sluneční svit!

Výhody francouzských oken ze Slavony

  • Úspory. Francouzská okna Slavona vynikají tepelně izolačními vlastnostmi. Vyrábí se ve stejných profilech jako okna, tedy dřevěná eurookna SOLID COMFORT a okna PROGRESSION a dřevohliníková okna HA110, nejčastěji s izolačními trojskly Ug=0,5 W/m2K.
  • Větrání. Díky své velké ploše umožní rychlejší a účinnější větrání než okna.
  • Výhled. Díky plnému prosklení nebude krásný výhled do vaší zahrady ničím omezen.
  • Variabilita. Můžete si vybrat z mnoha variant členění francouzských oken; jednokřídlové, dvoukřídlové, s nadsvětlíky i různé sestavy. Dále máte možnost výběru bezbariérového prahu nebo okenního rámu.
  • Komfortní kování. Stejně jako u okna je kování v bezpečnostním provedení, vybaveno zvedačem křídla. Francouzská okna mají navíc balkonovou pojistku a z venkovní strany madélko, případně kliku z obou stran a rozetu s cylindrickou vložkou.

Vybírejte ze dvou základních typů posuvných dveří

Sklopně odsuvné posuvné dveře jsou konstrukčně velmi podobné oknům. Nově jsou vybaveny nízkými dělenými prahy s přerušeným tepelným mostem, na které můžete bez obav šlápnout.

Výhodou těchto dveří je stejný design s ostatními okny a běžnými balkonovými dveřmi. Proto zaručují i stejnou tepelnou izolaci jako okna, jsou totiž stejně utěsněná. Liší se pouze kováním, které umožňuje jejich pohyb.

Zdvižně posuvné dveře – HS portál (HEBE SCHIEBE) si získávají stále větší oblibu mezi ostatními systémy posuvných dveří díky snadnému,  komfortnímu ovládání a bezbariérovému prahu. Ten je vysoký jen 17mm a je sklolaminátový, proto dokonale přerušuje tepelný most.

Ačkoli na první dojem působí tyto dveře velmi lehce a křehce, lze je využít pro pro opravdu velké dveře, které mají i vyšší hmotnost. Jejich křídlo se posouvá ve vlastní kolejnici paralelně s rámem a neotvíravou částí. Vozíky, na kterých dveře “jezdí”, jsou elegantně skryty uvnitř posuvného křídla.

Více informací: www.slavona.cz/balkonove-a-posuvne-dvere/