Home » Dřevohliníková okna

Dřevohliníková okna

Dřevohliníková okna

Dřevohliníková okna rozšiřují sortiment o okna s extrémní životností. Krytím dřevěné části okna hliníkovým pláštěm z vnější strany je zajištěna odolnost proti působení vnějších vlivů. Dřevohliníková eurookna jsou vhodná zejména pro moderní stavby, kde barevné provedení hliníkového pláště ladí se strohým provedením fasády. Z vnitřní strany jsou okna dřevěná, zajišťují příjemnou pohodu pro bydlení.

Dřevohliníková okna v sobě spojují výhody obou materiálů – přírodní vzhled dřeva v interiéru a moderní design i vysokou životnost z exteriéru.

Dřevohliníková okna HA110

Výborná tepelná izolace, dokonalá těsnost

Dřevohliníková okna HA110 jsou vhodná i pro nízkoenergetické a pasivní domy. Dřevěná část okenního křídla je vždy v síle 92mm. Tři celoobvodová těsnění ručí za vynikající těsnost.

Tepelná izolace oken nás zajímá nejen u nízkoenergetických a pasivních domů, okny vždy můžeme ztrácet velké množství energie, proto je volba oken s lepší tepelnou izolací vždy vhodnější.

Typy oken

Okna mohou být v různých provedeních jako jednokřídlová, dvoukřídlová, kombinace otevíracího a fixního křídla.

Bezpečnostní kování

Všechna okna SLAVONA jsou standardně vybavena bezpečnostním kováním. Zvýšenou ochranu proti vloupání zajišťuje hřibový čep, který při uzavření zapadne do bezpečnostního protikusu. Všechny uzavírací body celoobvodového kování jsou bezpečnostní. Tímto způsobem je zajištěno i druhé křídlo dvoukřídlého okna.

Okna jsou volitelně vybavena zcela novým skrytým kování s nosností závěsů 160kg, tyto skryté závěsy zamezí poslední možnosti průniku vzduchu z interiéru do funkční spáry okna (kolem std. závěsů je zmáčknuté těsnění a v tomto místě nemůže dokonale těsnit).

Dřevohliníkové okno - střídavý falc

Dřevohliníkové okno - střídavý falc

Střídavý falc

Střídavý falc umožňuje napojení otevíravého a fixního křídla okna v jednom okně.

Skryté kování dřevohliníkového okna - dolní závěs

Skryté kování dřevohliníkového okna - horní závěs

Dřevohliníkové okno HA110 - teplotní pole

Více informací o dřevohliníkových oknech: www.slavona.cz